Kalendář turistických akcí 2017

turistická oblast Třeboňsko

TOT kalendář akcí press_final.pdf

Nové venkovní cvičební prvky u budovy OÚ Val!

Bezplatně každému k dispozici! Dle pokynů výrobce vhodné pro děti až od 12 let!!!

Upozornění pro rodiče malých dětí, kteří nechávají své děti bez dozoru si hrát na cvičebních prvcích - obecní úřad není zodpovědný za případný úraz.

Rekreace

Správce tábořiště p. Krapítek

Vodácké tábořiště, suché záchody, pitná voda, v blízkosti restaurace Adamita, hostinec U Koloušků.

Obce Val a Hamr leží v CHKO Třeboňsko, z toho se dá usuzovat, že se mohou chlubit relativně nedotčenou přírodou.

Možnosti rekreace:

cykloturistika - rovinatá krajina třeboňské pánve s lesy a rybníky je vhodná pro vyjížďky na kole i za horkého počasí

• koupání - přírodní koupaliště na pískových jezerech  u obce Vlkov  3-4 km vzdálené
  • houbaření - okolní lesy skýtají milovníkům houbaření nejedno překvapení
  • rybaření - řeka Nežárka, Lužnice a písková jezera nabízí i příznivcům Petrova zdaru vyžití.

řeka tvrz

• vodácký sport - řeka Nežárka je při dobrém stavu vody vyhledávaná vodáky, nabízí se jim přírodní tábořiště v obci Hamr, kde je pouze studená pitná voda